CAN-BUS Sistemi CAN Hattı SistemiCAN bus sistemi haberleşme CAN-BUS tek kablo hattı üzerinde bir den fazla veri akışı sağlamayı amaçlamaktadır


Can-bus açılımı Controller Area Network yani Kontrol Alan Ağı Veri yolu denir.İlk olarak 1980 lerde lerde Robert Bosch tarafından otomotivde kablo yumağı yerine bir kablodan yazılım kontrollü veri transferini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Otomotiv sektöründe sıkılıkla kullanılmakta tek kablo ile motorun tüm alanlarına aynı anda birden fazla data göndermenizi sağlar. Otomobil,otobü,uçak,jet,tank,metro, vs gibi alanlarda kullanılmaktadır. Baslangicta otomobiller icin dusunulen bu yapi daha sonra sanayi elektroniginde de (CNC elektronigi vs ) kendine yer buldu ve gelisti.Firmamızla gerçekleştirmiş olduğumu ar-ge çalışmaları neticesinde CAN hattı yani CAN-BUS çalışması başarılı bir şekilde yaptı vede şuan Temsa global A.Ş. tarafından kullanılmaktadır.Avantajları veri hızını artırmak kablo maliyetini,azaltmak,dataların güvenilir bir şekilde iletmektir.  


Bu sistemle birlik firmamız olan Tura Teknik Ltd.Şti. Arge çalışmalarını başarıyla gerçekleştirdi. Şuan proje kullanımdadır. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişime geçiniz.
iletiim