Uzaktan Su Sayacı Okuma SistemiMobil,gprs,m2m teknolojileri ile bilirte uzaktan su sayacı okuma sistemi geliştirdik. Bu yazılımla birlikte sistem maliyet,zamandan tasarruf sağlar.


 Kullanımı kolay  daha düşük maliyetli bir sayaç okuma sistemidir.Ülkemizde pek yaygın bir kullanım alanı yoktur. Ancak arge çalışmaları neticesinde uzaktan su sayaç okuma sistemi daha olgun bir hale soktuk. Avantajları zaman,maliyet,performans vs gibi, Personel ve zaman tasarruf, okunan veriler kayıt altına alındığından geçmişe dönük tahakkuk  tahsilat  açma   kesme vs. gibi işlemler daha hızlı ve daha kolay control edilmektedir.Sistemde sayaç sayısı sınırlaması olmadığı gibi anında kontrol sağlar.Her kullanıcı kendisine ait parola ile internet tabanlı sisteme giriş yapabilir,tanımlanan yetki seviyesine göre kullanıcı ilgili menülere erişebilir, anlık olarak kullandığı suyun değerini öğrenebilir,tüm otomasyon programları ile entegrasyon sağlana bilir,raporlama kısmında fatura kayıtları, abone kayıtları ve sayaç bilgileri gibi istenilen her türlü bilgiye ulaşılabilir, raporu alınabilir. Abone tipi listeleri satış listeleri gibi istatistiksel işlemler yapabilir ve grafiksel olarak çıktı verilebilir.Bu teknolojinin emsalleri avrupada yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Bu sistemle birlik firmamız olan Tura Teknik Ltd.Şti. Arge çalışmalarını başarıyla gerçekleştirdi. Şuan proje kullanımda olmakta gidinilmesi zor olan yerlerde uzaktan saat okuma teknolojisi bu probleme çözüm olmaktadır. Uzaktan su sayacı okuma teknolojisinin resimlerini güvenlik sebebiyle yayınlamadık. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişime geçiniz.

 
iletiim